طراحی و ایده پردازی در صنعت فرش ایران

هنر طراحی و ایده پردازی در صنعت فرش و سجاده فرش

 

طراحی فرش و سجاده فرش دو قسمت مهم دارد, یکی قدرت دست و مهمتر از آن قدرت فکر. بسیار نادر است ک هر دو قسمت در وجود یک نفر شکوفا شود که اگر اتفاق بیفتد یک نابغه متولد شده که میتواند مسیر هنر را تغییر دهد و امروز جای خالی این چنین نوابغی به خوبی احساس می شود. با تمرین های مداوم می توان زیر نظر استادان بزرگ از یک هنرجوی باهوش و مشتاق هنرمندی با قدرت دست بالا تربیت کرد. ولی قدرت ایده پردازی بسیار مشکل و به تحصیل علوم گوناگون وشناخت فرهنگ های مردم دنیا و سلیقه ای بالاتر از دکوراتیوهای حرفه ای و رنگ شناسان خبره و روانشناسان کهنه کار نیاز است. 

 

 در اصل به هنرمندانی ماهر و با دانش در زمینه طراحی, رنگ شناسی, فرهنگ و آداب و رسوم اقوام و ملل, زیبایی شناسی و ... نیازمندیم.

 

در میان تولید کنندگان هنرمندان موفقی داریم که توانایی طراحی فرش و فرش سجاده ای را ندارند ولی ایده پردازان بزرگی هستند. امروز باید از متخصصان تزیینات داخلی و کلا از پژوهشگران رشته های زیباشناسی در کنار طراحان فرش و سجاده فرش استفاده کرد تا بتوانیم به دوره شکوفایی هنر فرش و سجاده فرش و انقلابی در این صنعت ملی دست یابیم.

 

این امر نیازمند توجه بیشتر به هنر فرش و طراحی فرش, تحول در آموزش آکادمیک, اضافه شدن رشته های دانشگاهی در ارتباط با مفاهیم موردنیاز برای طراحی فرش, استعدادیابی, فرهنگ شناسی و تغییر دیدگاه ها نسبت به هنر فرش بافی است.

 

 

 

اطلاعات تماس

تلفن : 03154750320

        03154750321

تلفن همراه : حسن مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                 ریحانه بذرافشان (فروش)09103851223

فکس : 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.