سجاده فرش تک ستاره کویر

یکی از مهم ترین تولیدات فرش ماشینی در کاشان و اران و بیدگل به عنوان قطب فرش ماشینی کشور, سجاده فرش ( فرش سجاده ای , فرش مسجدی , فرش حسینیه , فرش نمازخانه , فرش محرابی , فرش مصلی , قالی مسجدی , فرش سجاده مسجدی , فرش سجاده , فرش نماز, قالی سجاده ای ) می باشد که در میان 1100 واحد تولید فرش ماشینی , حدود 30 شرکت مستقیما تولید سجاده فرش مسجدی را سرلوحه ی کار خود قرار داده اند. یکی از شرکت های تولید کننده ی سجاده فرش, شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان می باشد.

 

شرکت های تولیدی سجاده فرش, در جهت تولید سجاده فرش کاشان , مراحلی را پشت سر می گذارند و برنامه ریزی های خاصی در جهت تولید این محصول مهم و اساسی انجام می دهند.  در جهت تولید سجاده فرش کاشان , اولین گام , طراحی نقشه ی  سجاده فرش می باشد .لازم به ذکر است که نقشه های سجاده فرش کاشان نمی تواند توسط تمامی طراحان زبده ای که در زمینه ی فرش ماشینی فعالیت می کنند طراحی شود. بلکه فقط طراحان خاصی که اشنایی به امور معنوی مساجد و فضا و معماری خاص اسلامی مساجد دارند می توانند به طراحی سجاده فرش بپردازند طوری طرح های طراحی شده الهام گرفته از تلالو ارامش و فضای روح بخش مساجد باشد.

 

طراحی سجاده فرش های کاشان معمولا به دو صورت انجام می شود. 1) سجاده فرش های محرابی : این نوع از سجاده فرش ها حالتی مانند محراب مساجد داشته و در کنار محراب گل ها و بوته ها , گاهی لوزی و چهار ضلعی ها با طراحی خاص در کنار هم قرار می گیرند .2) سجاده فرش تشریفاتی : این گونه از سجاده فرش کاشان , معمولا دارای نواری در بالای فرش بوده که جای مهر می باشد و زیر نوار میتواند طرح های سنتی فرش های کلاسیک و یا حتی طرح هایی به مانند شمسه و ... باشد. سجاده فرش های تشریفاتی معمولا در فضاهایی مانند نمازخانه ها و حسینیه هایی استفاده میشود که علاوه بر نماز , مراسم های معنوی و سیاسی , اعتقادی در ان برگزار می شود.

 

سجاده فرش کاشان معمولا در کیفیت ها و رنگ های مختلف تولید و بافت می شود. سجاده فرش های 440 و 500 و 700 شانه از جمله مهم ترین کیفیت های سجاده فرش می باشد که در طرح های مختلف تهیه و تولید میشوند. بهترین کیفیت از سجاده فرش کاشان, سجاده فرش 700 شانه دستبافت گون ,با تراکم 2550 , تولید شده با دستگاه hcp  هشت رنگ می باشد که از جمله دیگر خصوصیات ان می توان به هیت ست بودن فرش, اشاره کرد که مانع پرزدهی فرش مسجدی می گردد . نمره نخ استفاده شده در سجاده فرش 700 شانه کاشان , 18 بوده و کیفیت الیاف ان صد در صد اکرلیک می باشد. وزن تقریبی این نوع سجاده فرش ها در متر مربع برابر با 3.5 کیلو گرم می باشد.

 

سجاده فرش 700 شانه کاشان , در رنگ های آبی , روناسی ,زرشکی , گردویی تولید می شود و سجاده فرش رنگ سبز امکان تولید کمتری در فرش 700 شانه بدلیل استفاده نشدن رنگ سبز در شید رنگ این دستگاه دارد. از دیگر کیفیت های سجاده فرش 700 شانه کاشان , فرش 700 شانه با کیفیت شونهر می باشد . در هنگام خرید سجاده فرش کاشان,  اگر قصد خرید سجاده فرشی با کیفتی بالا و دوام و ماندگاری مناسب دارید پیشنهاد ما به شما , سجاده فرش 700 شانه کاشان می باشد .

 

سجاده فرش طرح 700 شانه که به اصطلاح به ان سجاده فرش بافت 700 می گویند دیگر کیفیت سجاده فرش کاشان می باشد. این نوع از سجاده فرش به صورت صد در صد اکرلیک هیت ست و صد در صد اکرلیک تولید می گردد و معمولا به صورت 8 رنگ می باشد. این نوع از سجاده فرش کاشان نیز در رنگ های مختلف سبز, آبی فیروزه ای , زرشکی تولید و بافت می گردد. تراکم سجاده فرش های طرح 700 شانه , 2100 و 2400 می باشد.

 

دیگر کیفیت سجاده فرش کاشان, سجاده فرش 500 شانه بوده که بیشتر در رنگ های سبز یشمی , آبی فیروزه ای , روناسی , زرشکی و گردویی تولید می گردد. سجاده فرش های 500 شانه کاشان , دارای  با تراکم های مختلفی از جمله 800 و 1000 و 1200 بافت می گردد. الیاف استفاده شده در این نوع از سجاده فرش ها دارای چهار دسته بندی به صورت 1) صد در صد اکرلیک هیت ست 2 ) صد در صد اکرلیک 3 ) تک رنگ اکرلیک (  رنگ زمینه اکرلیک بوده و بقیه ی رنگ ها پلی استر می باشد) 4 ) تمام پلی استر  می باشد. تعداد رنگ های استفاده شده در این سجاده فرش 5 تا 7 رنگ با توجه به کیفیت سجاده فرش می باشد. دستگاه بافت سجاده فرش های 500 شانه ی کاشان, asr  و واندویل می باشد .بعضی از این دستگاهها به صورت کامپیوتری دیجیتالی بوده و برخی دیگر دستگاههای کریلی می باشند.

 

سجاده فرش 440 شانه دیگر سجاده فرش کاشان بوده که معمولا با تراکم 800  به صورت 5 رنگ در رنگ های مختلف و به صورت های اکرلیک و پلی استر تولید و بافت می شود. رنگ های سبز و آبی فیروزه ای معمولا در میان هیات امنای مساجد برای مسجد طرفدار بیشتری داشته و دارای محبوبیت می باشد.

شما عزیزان می توانید برای خرید انواع سجاده فرش کاشان , با مدیر شرکت فرش سجاده ای تک ستاره کویر تماس گرفته و سفارش خود را به ثبت برسانید .

 

شماره تماس :

09131631223

03154750320

 

اطلاعات تماس

تلفن : 03154750320

        03154750321

تلفن همراه : حسن مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                                    مدیر فروش: 09103851223

فکس : 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.