چاپ عکس روی فرش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چاپ عکس روی فرش چاپ عکس روی فرش شرکت فرش تک ستاره کویر

تقریبا تمامی افراد با فرش و تابلو فرش آشنایی دارند. فرش، گونه ای گستردنی است که برای پوشش زمین و مناسب ساختن آن برای جلوس و استراحت به کار می رود. تابلو فرش نیز تابلویی از جنس فرش است که طرح های مختلفی روی آن بافته شده و برای تزیین اماکن مختلفی به کار می رود. به عنوان مثال برخی تابلو فرش ها طرح منظره دارند، برخی دیگر آیه هایی از قران و روایات و یا تصاویری از اماکن متبرکه روی آنها بافته شده است، برخی دیگر حاوی تصاویری از حیوانات هستند، روی برخی تابلو فرش ها تصاویری از انسان های معروف همچون بازیگران و یا رهبران مذهبی و یا ورزشکاران بافته شده است و هزاران طرح و نقش دیگر.

با شروع تولید انبوه فرش در کاشان و آران و بیدگل که همزمان با ورود دستگاه های بافندگی فرش ماشینی به این دو شهر آغاز شد، تولید تابلو فرش ماشینی به جای تابلو فرش دستباف نیز رونق گرفت به گونه ای که تابلو فرش ها نسبت به فرش، نقش کالای مکمل را بازی می کنند. درست مثل زمانی که شما برای صرف چای سعی می کنید کالای مکملی همچون قند یا انواع شیرینی جات نیز خریداری کنید. نسبت تابلو فرش به فرش نیز مثل نسبت قند به چای است.

با گذشت زمان و انباشت تجربه در عرصه تولید تابلو فرش، طرح تابلو فرش ها سفارشی تر شد و این امکان بوجود آمد که مشتریان بتوانند عکس خود را روی فرش چاپ کرده و یا عکس خود را روی فرش ببافند. همانطور که مشخص شد، امروزه دو روش برای تبدیل عکس به تابلو فرش وجود دارد؛

روش اول بافت عکس یا تصویر روی فرش است، و

روی دوم چاپ عکس یا تصویر روی فرش است.

در این مقاله قصد داریم تا به صورت دقیق در مورد چاپ عکس روی فرش با شما سخن بگوییم.

 

چاپ عکس روی فرش چگونه انجام می شود؟

چاپ عکس و تصویر روی فرش یا تابلو فرش، روی یک تکه فرم خام سفید رنگ انجام می شود. ابتدا طرح و تصویر ارسالی مشتری روی تکه کاغذهای مخصوص چاپ می شود. کیفیت این کاغذها بسیار مهم است زیرا هر چه کیفیت کاغذ چاپ عکس روی فرش کمتر باشد برای چاپ به رنگ بیشتری نیاز خواهد بود که این کار علاوه بر کاهش کیفیت تابلو فرش موجب صرف هزینه بیشتر برای تولید کننده و هزینه تمام شده بیشتر برای مصرف کننده خواهد شد. بنابراین بهتر است که از کاغذهای باکیفیت بیشتر برای چاپ عکس روی فرش استفاده شود.

تکه فرش های خام سفید رنگی که برای چاپ عکس روی فرش استفاده می شوند از جنس پلی استر هستند. شاید شما شنیده باشید که الیاف اکریلیک بهتر از الیاف پلی استر هستند و فرش هایی که با الیاف اکریلیک بافته می شوند کیفیت بهتری نسبت به فرش های پلی استر دارند. اما برای چاپ عکس روی فرش داستان به شکل دیگری است.

برای چاپ عکس روی فرش و تابلو فرش به این دلیل از الیاف و فرش خام سفید رنگ از جنس پلی استر استفاده می شود که الیاف اکریلیک قابلیت رنگ گیری کمی دارند و به راحتی نمی توان چیزی را روی آنها چاپ کرد. به این دلیل برای چاپ عکس روی فرش و تابلو فرش از فرشی استفاده می شود که با الیاف پلی استر بافته شده باشد.

بعد از آن که تکه فرش خام سفید رنگ آماده شد و عکس ارسالی مشتری نیز ویرایش و روی کاغذهای مربوطه چاپ شد، وارد مرحله بعدی برای چاپ عکس روی فرش می شویم.

در این مرحله کاغذ پرینت گرفته شده روی تکه فرش خام سفید رنگ قرار گرفته و وارد دستگاه سابلیمیشن می شود. برای چاپ عکس روی فرش دمای دستگاه بین 190 الی 200 درجه سانتی گراد تنظیم می شود و درب دستگاه بسته می شود و حدود سی ثانیه فرآیند چاپ عکس روی فرش ادامه می یابد تا تصویر به صورت کامل روی فرش چاپ شود.

 

ابعاد استاندارد فرش خام سفید رنگ چقدر است؟

از آنجایی که استانداردهایی برای تابلو فرش وجود دارد فرش خام سفید رنگ در استانداردهای زیر بافته می شود؛

فرش خام سفید رنگ 50*35 سانتی متری،

فرش خام سفید رنگ 70*50 سانتی متری،

فرش خام سفید رنگ 100*70 سانتی متری،

فرش خام سفید رنگ 150*100 سانتی متری.

 

به این ترتیب هنگامی که عکس شما روی فرش چاپ می شود دارای یکی از ابعاد فوق خواهد بود.

 

قیمت چاپ عکس روی فرش در کاشان چقدر است؟

قیمت چاپ عکس روی فرش در شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان به شرح زیر است؛

شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر یکی از معروف ترین برندهای چاپ عکس روی فرش در کاشان است که تاکنون تصاویر زیادی را روی فرش چاپ کرده است. به منظور مشاهده نمونه کارهای چاپ عکس روی فرش می توانید به اینستاگرام چاپ عکس روی فرش تک ستاره کویر به نشانی https://www.instagram.com/ghalikade_ax/ و یا تلگرام چاپ عکس روی فرش تک ستاره کویر به نشانی https://t.me/ghalikadeax مراجعه کنید.

اطلاعات تماس

تلفن : 03154750320

        03154750321

تلفن همراه : حسن مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                                    مدیر فروش: 09103851223

فکس : 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.